Podczas ferii nie zapomnij o dbaniu o skórę.

Zimowe szaleństwa na stoku, czy długie zimowe wędrówki po górach, to czas, w którym bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią ochronę skóry twarzy i dłoni. Długotrwałe przebywanie na zimnie może powodować odbarwienia, zaczerwienienia, przesuszenia, obrzęk, a w najgorszym wypadku odmrożenia.

Ładny wygląd skóry to tylko drugorzędna kwestia, zdecydowanie ważniejsze jest zdrowie i poczucie komfortu podczas uprawiania sportów zimowych. Bardzo duży jest wpływ nie tylko zimna, ale także wiatru i promieni słoneczne, które odbijając się od śniegu, mogą doprowadzić nawet do poparzeń skóry. Najważniejszą kwestią w tej sytuacji jest odpowiednie natłuszczenie skóry, dlatego najlepiej sprawdzą się kremy, które zawierają olej kokosowy, oliwkowy, parafinę czy wazelinę.

Tłusty krem stanowi najlepszą ochronę. Jednak po powrocie na kwaterę warto pomyśleć także o odpowiednim nawilżeniu skóry. Nawilżające kremy ochronią skórę przed pękającymi naczynkami i pękaniem naskórka. Stosujmy kremy zawierające wysokie filtry UV. Przed wyjściem na dwór możemy najpierw nałożyć na skórę krem z filtrem, a dopiero na niego zastosować krem natłuszczający. Dbając o skórę nie zapominajmy też o ustach, a także oczach. Zbyt długotrwałe narażenie oczu na promieniowanie słoneczne odbijające się od śniegu może spowodować ślepotę śnieżną. Zawsze bierzmy na stok odpowiednie okulary.

Author: bagatela10.pl