Zimą szczególnie zadbaj o skórę.

Jesień i zima to trudny okres nie tylko dla zdrowia, ale także dla urody. Zadbanie zarówno o skórę na twarzy i dłoniach, a także zadbanie o włosy może być szczególnie trudne ze względu na padający śnieg lub deszcz, wiatr i ujemne temperatury. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że nasza skóra i włosy mogą być nadmiernie przesuszone wskutek utraty wody własnej w organizmie.

 

Przesuszona skóra może zacząć się łuszczyć, a następnie doprowadzić do pojawienia się różnych niedoskonałości. Inne poważne ryzyko wiąże się z odmrożeniami, które powodują nieodwracalne skutki dla skóry. Mróz może również doprowadzić do popękania naczynek krwionośnych.

Aby zapobiec temu wszystkiemu, koniecznie stosuj odpowiedni krem do twarzy i rąk. Najlepsze działanie przynosi stosowanie kremów, które natłuszczają skórę i zawierają składniki takie jak parafina, oliwa lub wosk. Wieczorem warto zadbać o odpowiednie dotlenienie skóry, najlepiej stosować kremy ze składnikami antyoksydacyjnymi, takimi jak witamina C. Wbrew pozorom zima, zwłaszcza podczas ferii czy innych wyjazdów, to czas, w którym możemy dużo przebywać na słońcu. Podczas takich wyjazdów nie zapominajmy o używaniu kremów, które chronią przed promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest też dbanie o usta – istnieje wiele balsamów do usta, które przeznaczone są właśnie do zimowej pielęgnacji.

Author: bagatela10.pl