Depilacja laserowa- konsekwentnie do gładkich nóg!

Depilacja laserowa to świetna alternatywa dla osób, u których klasyczne metody usuwania zbędnego owłosienia zawodzą lub wywołują podrażnienia, czy reakcje alergiczne. Współcześnie dostępne urządzenia niemal gwarantują usuniecie zarostu na długi czas, ściągając z naszych barków konieczność radzenia sobie z nim na własną rękę.

Aby uzyskać pożądany efekt trzeba powtarzać zabieg kilkukrotnie, ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych tendencji organizmu oraz grubości włosów. Dobrze i skrupulatnie przeprowadzona terapia może pozwolić na utrzymanie gładkiej skóry nawet przez kilka lat.

Oczywiście zabieg ten nie jest odpowiedni dla każdego. Do przeciwwskazań uniemożliwiających poddanie się depilacji laserowej należą: ciąża, terapia lekami światłoczułymi, skóra opalona, nowotwory, infekcje wirusowe oraz bakteryjne. Również stosowanie samoopalaczy, czy bronzerów nie jest wskazane przed zabiegiem.

Jak wygląda sam zabieg?

Przed zabiegiem uzupełnia się ankietę, a następnie przeprowadza próbę laserową, po to by sprawdzić jak reaguje na światło pochodzące z urządzenia. Jeśli wszystko jest w porządku specjalista przystępuje do rozpoczęcia depilacji. Laser wnika w głąb włosa, niszcząc cały mieszek. Dlatego, aby poprawić efekt dzień przed depilacją najlepiej usunąć wierzchni zarost maszynką. Po zabiegu nakłada się preparaty łagodzące

Nie jest to czynność jednorazowa. W tym przypadku liczy się konsekwencja. Wiąże się to z różnym etapem wzrostu włosów, Nie wszystkie włosy rosną równomiernie. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i poddać kilku zabiegom najlepiej w różnych odstępach czasu.

Po wykonaniu zabiegu nie wolno brać gorących kąpieli, korzystać z sauny lub basenu. Nie wskazane jest także korzystanie z preparatów z zawartością alkoholu czy peelingów. Może to bowiem uszkodzić poddaną zabiegowi skórę. Trzeba także odłożyć w czasie opalanie i zrezygnować ze sztucznych metod nadawania skórze ciemniejszego odcienia.

Nowoczesne kobiety inwestują w nowoczesne rozwiązania. Wyrzuć maszynkę i zafunduj sobie zabieg jakim jest laserowe usuwanie owłosienia Bielsko pozwoli ci na wybór odpowiedniego salonu.

Author: bagatela10.pl