Jęczmień a laktacja

Już od wielu lat trwa spór na temat laktacji z picia piwa, lub nie tyle piwa co słodu jęczmiennego. Słód sam w sobie ma pozytywny wpływ na laktację i ją pobudza jednak wiele kobiet ma mieszane uczucia względem znajdującego się w nim alkoholu, W takich momentach stawiamy na piwo bezalkoholowe, jednak czy zawsze mamy pewność że nie zawiera ono alkoholu? niestety nie, nawet na butelkach jest taka informacja. Czasem zaleca, się, żeby wypić małe, karmelowe i bezalkoholowe piwo zaraz po wieczornym karmieniu, żeby pobudzić laktację.

Jak pójść na kompromis

Jak widać słód jęczmienny może przysporzyć młodym rodzicom wiele powodów do zastanowienia. Jednak czy istnieje kompromis? Czy można zażywać jęczmień bez negatywnych skutków słodu? Ależ oczywiście! Warto wówczas zastanowić się nad problemem młody jęczmień a laktacja W takich momentach możemy sięgnąć właśnie po młody jęczmień jako suplementu diety, który wzbogaci nasza codzienną dietę.

Inne sposoby na laktację

Żeby wzmocnić naszą laktację warto karmić dziecko raz jedną a raz druga piersią Warto także skupić się na nocnym karmieniu, kiedy to gospodarka hormonalna wzmaga produkcję mleka. Warto również odstawić smoczek i dokarmianie mlekiem modyfikowanym, żeby nie zaburzać procesu karmienia piersią. Możemy również sięgnąć po herbatki wspomagające karmienie piersią i pobudzające laktację. Jednak najważniejszym jest spokój i dobre samopoczucie zarówno matki jak i dziecka, ponieważ to właśnie te aspekty pozwalają kobiecie na spokojnie i z rozluźnieniem podejść do karmienia piersią. Jeśli marka pozwoli sobie odpocząć i się zrelaksować, to karmienie piersią stanie się bezproblemowe.
Jak widać karmienie piersią wale nie musi być problemem. Oczywiście jak najbardziej możemy się wspomagać w tym procesie, ale również warto pomyśleć o samej sobie. Tylko w ten sposób rozluźnione i bez niepotrzebnego stresu możemy pozwolić sobie na te jedyne w swoim rodzaju chwile z dzieckiem spędzić z radością. Wtedy nawet słód czy małe piwo dla laktacji nie będzie problemem.

Author: bagatela10.pl