Płyn do dezynfekcji

Aktualnie jest problem z dostępnością preparatów do higieny rąk w sklepach. Dlatego też warto wyprodukować taki płyn samemu, za nawet mniejszą kwotę.

 

Na przygotowanie takiego preparatu w domu, do jego sporządzania będziesz potrzebować spirytus lub alkohol izopropylowy. Niestety ze spirytusem jest teraz problem w sklepach, więcej się nie uda kupić to można wykorzystać alkohol izopropylowy, którego możesz kupić na przykład w sklepach z lakierami hybrydowymi. Cleaner do przemywania paznokcie jest właśnie tym alkoholem.

 

Sprzedawcy sprzedają alkohol do butelki z atomizerem, uzupełnij ją do dwóch trzecich objętości reszta do pełni wodą dodaj tych 12 kropli gliceryny zakupionej w aptece lub żelu aloesowego olejku herbacianego wymieszaj i stosuj w razie potrzeby. Niestety do sporządzenia takiego preparatu nie nadaje się wódka, ponieważ dopiero alkohol o stężeniu 60 % niszczy wirusy. Warto przede wszystkim mieć taki roztwór przy sobie, jak poruszamy się w miejscach publicznych. Częste używanie płynu pozwoli zwalczyć wirusy.

 

Author: bagatela10.pl