Sekret popularnego keczupu

Większość z nas nie wyobraża sobie kuchni bez keczupu. To znakomity dodatek do różnych potraw, przystawek i przekąsek. Chociaż w sklepach znajdziemy różnorodne sosy, dipy i przyprawy to jednak najczęściej wybieramy właśnie keczup.
Stosujemy go do wielu dań nie tylko do fast-foodów takich jak hamburgery czy hot-dogi ale stanowi on także popularny dodatek do pysznych potraw z grilla takich jak kiełbaski, karkówka czy szaszłyki.
Keczup jest również podstawowym składnikiem sosów, które z powodzeniem możemy wykorzystać w naszej kuchni.
Nawet monotonne czy zwyczajne kanapki będą smakowały lepiej jeśli podamy je z keczupem.

Wybór właściwego keczupu

Skoro zatem wykorzystujemy keczup tak często, powinniśmy wybierać ten o najlepszym składzie, bez zbędnych konserwantów, z naturalnymi pomidorami w składzie. W sklepach możemy wybierać spośród znanych marek jak i tych dyskontowych.
Jednym z najczęściej wybieranych jest keczup Heinz, od lat cieszący się uznaniem polskich konsumentów. To naturalny keczup z bardzo dobrym i godnym polecenia składem. Keczup Heinz to symbol amerykańskiego stylu życia kojarzącego się z dobrobytem i smaczną kuchnią. To również historia międzynarodowego sukcesu korporacji, która zaczynała od sprzedaży kilku podstawowych produktów zaś dziś sprzedaje ich tysiące w niemal każdym zakątku świata.
Receptura tego keczupu została opracowana jeszcze w XIX wieku i z miejsca okazała się wielkim hitem.
Przyglądając się jednak butelkom z keczupem firmy Heinz, naszą uwagę zwraca liczba 57 pojawiająca się na każdym produkcie. Co oznacza liczba w nazwie keczupu Heinz 57?

Sekret liczby

Istnieją różne teorie dotyczące liczby 57 na butelkach keczupu Heinz. Internauci już od wielu lat zastanawiają się nad pochodzeniem tej liczby. Jedna z najbardziej popularnych odnosi się do słynnego hasła reklamowego firmy Heinz dotyczącego 57 wariantów smakowych produktów firmy. Jednak w czasie gdy liczba ta pojawiła się w nazwie keczupu, firma sprzedawała już ponad 60 różnych produktów. Nazwa Heinz wzięła się od nazwiska właściciela firmy – Henry’ego J. Heinza. On sam twierdził, że liczba 57 nie ma żadnego ukrytego znaczenia, spodobała mu się szczególnie i że cyfra 5 związana jest z datą jego urodzin zaś cyfra 7 – z datą urodzin jego żony. Połączenie w liczbę 57 przyniosło zaś sukces bo keczupy i produkty Heinz są rozpoznawalne na całym świecie.

 

Author: bagatela10.pl