Czy wiesz jak zmierzyć rozmiar stanika?

Prawidłowo dobrany stanik

Odpowiedni dobór biustonosza to niezwykle ważna sprawa, która wpływa na komfort codziennego życia kobiety, ale też na zdrowie. Na rynku dostępny jest ogromny wybór staników, więc znalezienie właściwego modelu wcale nie jest proste. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, a jedynym, co jest do tego konieczne jest miarka do zmierzenia obwodu w biuście i pod biustem. Na tej podstawie można odczytać symbole na etykietach staników.

Jak zmierzyć rozmiar stanika?

Zazwyczaj rozmiar biustonosza to liczba i litera, np. 70D. Liczba odnosi się do obwodu pod biustem, a litera do wielkości miseczki – i tu przechodzimy do najważniejszej kwestii – jak zmierzyć rozmiar stanika? Zaczynamy od obwodu pod biustem – mierzyć należy ściśle i na gołe ciało, uważając by miarka układała się prosto, a nie np. unosiła się na plecach. Ten wymiar zaokrągla się do najbliższej “piątki” w dół, ponieważ rozmiary są co 5 cm (60, 65, 70 itd.). Tymczasem obwód w biuście mierzy się w najszerzym punkcie, w pozycji pochylonej, w staniku.

Czym jest rozmiar miseczki?

Litera w rozmiarze oznacza rozmiar miseczki, a ten jest zależny od różnicy między jednym a drugim pomiarem. Od wartości obwodu w biuście odejmujemy obwód pod biustem i wartość wyniku porównujemy z tabelą rozmiarów danej marki, przykładowo różnica 13 cm to zazwyczaj miseczka B, a 21 cm to miseczka E. Jednak każdy producent ma trochę inna rozmiarówkę, więc trzeba to zweryfikować przed zakupem.

Dobrze przemyśl zakup!

Dobrze dobrany biustonosz podtrzymuje biust i odciąża kręgosłup, wpływa na komfort, ale też dobre samopoczucie kobiety. Estetyczny i wygodny stanik to skarb, dlatego na pomiary i przymierzenie różnych modeli warto poświęcić trochę czasu i cierpliwości.

Author: bagatela10.pl