Pamiętaj o owocach i warzywach w swojej diecie

Idzie lato, a wraz z nim wspaniała okazja do urozmaicenia oraz polepszenia swojej diety. Nasze menu podczas zimy było w dużej mierze ograniczone, głównie przez fakt, iż Polska należy do krajów, gdzie nie możemy cieszyć się pięknym słońcem przez cały rok. To, oraz minusowe temperatury, sprawia, iż w zimę w naszych sklepach mamy dostęp do małej ilości niezróżnicowanych owoców i warzyw.

Dobra rada

Jedynymi miejscami gdzie można znaleźć bogaty wybór takiego asortymentu jest często hurtownia owoców i warzyw. Na ogół, miejsca takie sprowadzają zapas owoców i warzy z zagranicy, jednak często zanim trafią one na sklepowe półki sprzedawane są zainteresowanym, którzy stawią się do samej hurtowni, lub też wysyłane są do sieci hoteli, które mają podpisane umowy z hurtowniami na cały rok.

Ciesz się zdrowiem!

Dieta bogata w owoce i warzywa, jest nie tylko smaczna i pożywna, ale też zdrowa. Witaminy zawarte w mrożonych owocach i warzywach, które poddajemy obróbce termicznej, a dopiero następnie jemy na ogół znikają zanim trafią do naszych żołądków. Wysokie temperatury niszczą wszystko to co dla naszego organizmu pożyteczne, dlatego tak ważne jest zjedzenie raz na parę dni świeżego owocu czy warzywa. Hurtownia owoców jest najlepszym miejscem na jego zakup, bowiem tam dowiemy się skąd dany produkt pochodzi oraz jaką ma datę przydatności.

Author: bagatela10.pl