Lakier hybrydowy – czy warto?

Lakier hybrydowy to niezaprzeczalnie wielki hit ostatnich lat. Używa go coraz to więcej osób, które są zazwyczaj zachwycone efektem, jaki można uzyskać dzięki temu lakierowi. Warto wiedzieć, iż lakier ten jest tak naprawdę mieszanką dwóch różnych produktów, a dokładniej lakieru żelowego do paznokci oraz zwykłego lakieru, który zapewne znany jest nam od bardzo dawna. Lakier hybrydowy jest w pełni bezpieczny dla naszych paznokci, co oznacza, iż możemy go używać na co dzień, nawet każdego dnia, a dodatkowo jest on bardzo trwały. Prawdę mówiąc, można go zdejmować dopiero, jak zacznie nam przeszkadzać zbyt duży odrost paznokcia lub znudzi nam się kolor. To oczywiście świadczy o trwałości tego produktu.

Jak malować hybrydą?

Proces malowania paznokci lakierem hybrydowym jest banalnie prosty, wystarczy tylko zapamiętać schemat. Otóż zawsze zaczynamy malowanie od wygładzenia i odtłuszczenia płytki paznokcia. Następnym krokiem jest nakładanie lakierów. Najpierw nakładamy bazę, potem jedną lub kilka warstw koloru, w zależności od stopnia jego krycia, a na końcu top. Każdą z warstw należy nakładać możliwie jak najbardziej cienką, a także po nałożeniu utwardzić ją pod specjalną lampą. Kiedy wszystkie paznokcie są już pomalowane i utwardzone, należy przetrzeć je wacikiem, który nasączony jest odtłuszczaczem, czyli cleanerem.

Różnorodność

Niezaprzeczalnie wielką, o ile nie największą, pozytywną cechą lakieru hybrydowego jest fakt, iż dzięki niemu można na paznokciach uzyskać przeróżne wzory i efekty. Dzisiaj występuje on w tak wielu kolorach, że jesteśmy w stanie zapewnić sobie co chwila inny kolor, ale i nie tylko. Otóż za każdym razem, kiedy nakładamy lakier, możemy wzbogacić zwykły manicure o dodatkowy wzór namalowany pędzelkiem, odbity od stempelka lub naklejony naklejką, ale też możemy całkowicie zmienić fakturę paznokcia, czy też jego wykończenie. Na przykład w łatwy sposób można uzyskać efekt lustrzany czy metaliczny na paznokciach, jednakże bez najmniejszego trudu możemy także dopasować nasze paznokcie tematycznie, na przykład zrobić świąteczne, cukierkowe, czy też rockowe paznokcie.

Author: bagatela10.pl