Olej łopianowy na włosy

Łopian to roślina, którą możemy wykorzystać w pielęgnacji włosów. Dostępne są szampony łopianowe, dzięki którym zadbamy o stan włosów przy okazji regularnego mycia. Z korzenia łopianu pozyskuje się również olej łopianowy, który może jeszcze skuteczniej zadziałać. Stosowany w walce z problemami, naturalnie zadba o włosy i skórę głowy.

Jest tak skuteczny, ponieważ wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jednocześnie zawiera witaminy i minerały, które wspierają zdrowie skóry Na przykład, siarka pozwala na szybszy porost włosów. Olej łopianowy może leczyć łupież i łojotokowe zapalenie skóry głowy. Wspomaga również walkę z infekcjami.

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą używania oleju z łopianu będzie olejowanie. Polega to na wtarciu oleju w suchą skórę głowy i pozostawieniu jej na jedną godzinę. Najlepiej, aby włosy były wówczas owinięte ręcznikiem. Po olejowaniu myjemy głowę.

Delikatniejszą formą jest płukanka. Roztwór wody i oleju stosujemy tym razem na mokre włosy. Roztwór jest na tyle słaby, że nie spłukujemy go, tylko pozostawiamy na włosach.

Author: bagatela10.pl