Opieka nad dzieckiem w trakcie upalnego lata

Kiedy pogoda staje się coraz bardziej słoneczna, a temperatura za oknem rośnie młodzi rodzice zastanawiają się w jakie pieluszki zaopatrzyć dziecko na lato, aby czuło się ono komfortowo. Jak się okazuje mały człowiek ma swoje potrzeby i zwykła pieluszka nie będzie odpowiednia na czas upałów. Jak ogólnie dbać o dziecko w czasie lata i czym kierować się przy wyborze odpowiednich pieluszek?

Maluch w czasie lata

Szukając odpowiedniej pieluszki na okres letni weź pod uwagę, czy dana pieluszka:
– nie powoduje odparzeń,
– jest lekka i przewiewna,
– dobrze przylega do ciała dziecka.

W czasie podwyższonych temperatur dziecko będzie o wiele bardziej narażone na odparzenia, niż w przypadku pozostałych miesięcy roku. Dlatego letnie pieluszki powinny być znacznie bardziej przewiewne niż te, po które sięgałaś dotychczas. Zwróć uwagę na ilość kleju, którą zastosował producent danych pieluszek, ponieważ to właśnie on powoduje odparzenia na ciele małego dziecka. Dobrze jest też zapytać inne matki o polecenie odpowiedniej marki, ponieważ doświadczenie jest warte znacznie więcej, niż opisy i obietnice producentów.

Jak dbać o dziecko w trakcie upalnego lata

Opieka nad dzieckiem w trakcie upałów jest znacznie bardziej utrudniona niż w czasie, kiedy temperatura nie jest tak uciążliwa. Przede wszystkim zaopatrz dziecko w lekkie, bawełniane i przewiewne ubranka. Jest to najlepsza opcja, ponieważ dziecko spoci się w innym materiale. Również całkowita rezygnacja z ubranek nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż promienie UV mogą być szkodliwe dla skóry malucha. Zadbaj także o odpowiednie nakrycie głowy dla dziecka, aby uchronić je przed udarem mózgu czy po prostu przegrzaniem i zasłabnięciem. Zwróć szczególną uwagę na to, aby maluch dużo pił i często się nawadniał. Dobrze będzie podawać mu owoce czy inne produkty spożywcze bogate w wodę. Jeśli dziecko bawi się na dworze, wówczas stwórz mu odpowiednie warunki. Chodzi przede wszystkim o strefy zacienione, w których słońce nie będzie intensywnie świecić.

 

Author: bagatela10.pl