Nowe Puma Fenty by Rihanna aspirują do miana kolejnego hitu. Zobacz więcej i oceń ten model buta.

Bezpieczne opalanie.

Piękna, brązowa skóra

Każde z nas, pragnie wyglądać młodo i pięknie. Każdy, kto lubi odkryć choć kawałek swojego ciała, pragnie aby to ciało miało piękny, oliwkowy kolor. Kolor opalenizny. W sezonie letnim, gdy tylko słońce wysoko wisi na niebie, całe tłumy ludzi podążają na plażę, lub inne odkryte miejsce, aby delektować się jego promieniami. Oraz oczywiście po to, aby się opalić.
Niestety z opalaniem trzeba uważać. Nadmierna ilość promieni słonecznych, potrafi wyrządzić spore szkody na naszej skórze nie raz nawet w organizmie. Należy więc skrzętnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy dermatologów i stosować odpowiednie środki zapobiegające poparzeniom.
Jednym z negatywnych skutków zbyt długiego przebywania na słońcu, są przebarwienia skóry po opalaniu.

Czym są przebarwienia?

Przebarwienia jako efekt posłoneczny, to plamki najczęściej pojawiające się na twarzy, szyi, plecach, ramionach i dekolcie. Czyli w tych miejscach, gdzie skóra jest najdelikatniejsza i najmniej odporna na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Za przyczynę powstawania plam, odpowiedzialne są melanocyty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję melaniny. Ta z kolei chroni głębsze warstwy skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Spośród kilku rodzajów przebarwień, do najczęściej spotykanych zaliczamy:

  • piegi – często widoczne na twarzy, ramionach czy dekolcie
  • melasma – przebarwienia umiejscowione na czole lub wokół ust.
  • plamy soczewicowate. Występujące często na zewnętrznej stronie dłoni oraz na twarzy. Jest to efekt wieloletniego narażenia na światło słoneczne.

Jak z każdą rzeczą, również z przebywaniem na słońcu, nie należy przesadzać. Nasze ciało lubi być głaskane promieniami słonecznymi, lubi nabierać pięknego, oliwkowego koloru, ale łatwo jest przesadzić. Aby bezpiecznie móc się opalać a następnie cieszyć z pięknej opalenizny, niezbędne jest używanie specjalnych kremów z filtrem UV. Tylko one oraz odpowiedni czas przebywania na słońcu, zapewnia nam piękny wygląd skóry oraz bezpieczeństwo.

Author: bagatela10.pl