Jak przywrócić namiętność w związku

To normalne że kiedy jesteście razem ze swoim partnerem któryś rok, czar który towarzyszył Wam na początku zdążył się zacząć powoli ulatniać. Czy tak jednak musi być? Czy każdy związek skazany jest na powolną śmierć, właśnie z powodu braku namiętności? Otóż nie, okazuje się że ludzie łączą się w szczęśliwe pary, by do końca życia dotrwać przy tym jedynym partnerze, co więc odróżnia nas od nich? Dlaczego nasze związki nie są tak trwałe?

 

Dziś podpowiem Wam jak za pomocą kilku prostych sposobów, ożywić dawną namiętność.
1.więcej empatii. Może wydawać się to banalne ponieważ tak też brzmi. Chociaż z upływem czasu, naturalną rzeczą jest że kierujemy się własnym dobrem. Okazuje się że kiedy czar mija, partner zaczyna nas denerwować codziennymi czynnościami, Wszystko to spowodowane jest obniżeniem poziomu empatii. Następnym razem kiedy nakrzyczysz na swojego faceta, bo ten znowu nie pozmywał naczyń, zastanów się co może być przyczyną. Mężczyźni czesto nie potrafią się przyznać do złego samopoczucia lub problemów. To samo tyczy się kobiet, jeśli twoja żona znowu nie chce uprawiać z Tobą seksu, zastanów się co może być tego przyczyną, może nie czuję się już atrakcyjna w twoich oczach, i można zrobić coś by to zmienić?
2.więcej luźnych rozmów. W naszym życiu bardzo ważne jest,byśmy mieli z kim dzielić swoje poglądy, opinię, oraz emocje. Z upływem czasu tematów do rozmów jest mniej, dzieje się tak dlatego że porzucamy świat marzeń i wyobraźni,na rzecz rozmów dotyczących szarej codzienności. Postaraj się wraz z partnerem przeprowadzić dyskusje, która wciągnie was nie tylko w tematy pracy i dzieci, dajcie sobie trochę luzu!
3. Zadbaj o siebie. Niestety z czasem przestajemy się starać o partnera, tak jak miało to miejsce na początku związku, co za tym idzie jesteśmy bardziej skłonni do wszelakiego rodzaju zaniedbań. Spocone pachy po pracy? Nieogolony zarost? A może kilka zbędnych kilogramów? Wszystko to może powodować spadek Twojej atrakcyjności w oczach innych ludzi, warto więc czasem zrobić wyjątek i sprawić że nasz wygląd Znów nabierze blasku.

Author: bagatela10.pl