Jak prawidłowo się odżywiać?

Zdrowe odżywianie to ostatnio bardzo modny temat. Po tym, jak zachłysnęliśmy się fast foodami dostępnymi wszędzie i o każdej porze dnia, przyszedł czas na refleksję nad tym, jak będzie wyglądało nasze ciało po kilkunastu latach jedzenia śmieciowego. Perspektywy nie są zadowalające, więc zdrowe żywienie stało się koniecznością, a nie wyborem. Jak się do niego zabrać?

Jak zacząć?

Samodzielne próby walki z nadprogramowymi kilogramami, złymi nawykami i fatalnym stanem zdrowia często kończą się fiaskiem. Wynika to stąd, że rzucamy się na zbyt głęboką wodę, zamiast słuchać tego, co podpowiada nam ciało i mózg. Najlepszym sposobem, by zacząć zdrowo się odżywiać, jest odświeżenie swojego umysłu, doprowadzenie do stanu jego relaksacji – aby był w stanie jak najskuteczniej podpowiadać, czego ciału tak naprawdę brakuje – a wtedy możemy myśleć o zaspokajaniu jego potrzeb. Jeśli potrzebujesz merytorycznego wsparcia lub po prostu osoby, która pokieruje Cię na drogę zdrowego odżywiania, zajrzyj na http://kieszkowska.pl/ i tam poszukaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Prawidłowe odżywianie – czyli jakie?

Kasze, kiełki, warzywa krojone w słupki i woda z cytryną – wszystko to już przerabiałeś, by po kilku tygodniach wrócić do dawnych fatalnych nawyków? Może to nie w jedzeniu tkwi problem, lecz w Twojej niechęci do niego? Jeśli chcesz naprawdę schudnąć i poczuć się lepiej, musisz doprowadzić do sytuacji, w której Twój organizm będzie czuł się naprawdę dobrze odżywiony po zdrowym posiłku, a ten dla każdej osoby wygląda zupełnie inaczej. Jedynym słusznym rozwiązaniem w celu trwałej poprawy swoich nawyków żywieniowych, jest dopasowanie indywidualnej diety – na podstawie wywiadu z pacjentem. Jego stan zdrowia, nietolerancje na poszczególne składniki, a także osobiste preferencje smakowe pozwolą wykluczyć niewskazane składniki i dołączyć do listy te, które w szczególny sposób przysłużą się ich zdrowiu. Specjalne techniki kulinarne i korzystne łączenie produktów żywnościowych pozwoli osiągnąć dietę optymalną – dobrą dla zdrowia w perspektywie długofalowej.

Author: bagatela10.pl