Interesujący hotel w Kazimierzu Dolnym

Dla wszystkich chcących spędzić weekend w interesującym miejscu polecić można wypad do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Miasteczko o niepowtarzalnym klimacie i uroku zachwyci miłośników sztuki oraz pięknych widoków. Można tu podziwiać wspaniałe zabytki, piękne krajobrazy oraz odczuć odprężający klimat i bliskość natury. Przyjrzyjmy się, co powinniśmy zobaczyć w trakcie wizyty w Kazimierzu Dolnym oraz gdzie warto się zatrzymać, by nasz pobyt był jeszcze ciekawszy i pełen wrażeń.

Co warto odwiedzić z Kazimierzu Dolnym?

Jedną z charakterystycznych budowli Kazimierza nad Wisłą są ruiny twierdzy. Pochodzi ona z czasów Kazimierza Wielkiego. Wzniesiona w XVI wieku pełniła funkcję obronną na zlecenie króla. Wraz z upływem czasu zmieniała się – powiększony został dziedziniec, dodano attyki. Aktualnie zamek wraz z basztą poddany został gruntownemu remontowi, dlatego też są dostępne dla odwiedzających. Widok z murów zamku i baszty może być niezapomnianym wrażeniem, który zapiera dech – piękna panorama Kazimierza i okolic podbiła serce niejednego turysty. Zamek oferuje również wystawy, które są dostępne w jego wnętrzach/
Jeżeli szukamy miejsca, z którego bez problemu będziemy mogli dotrzeć na zamek w niedługim czasie, ciekawą propozycją jest hotel spichlerz Kazimierz dolny.

Relaks w zabytkowym budynku

Na gości czekają dobrze wyposażone pokoje z prywatną łazienką z prysznicem. Kolejne udogodnienia to telewizor z płaskim ekranem w każdym pokoju oraz bezpłatne WiFi, które sprawiają, że pobyt staje się jeszcze bardziej komfortowy. Hotel Spichlerz Kazimierz Dolny mieści się w zabytkowym budynku, a ogrzewane pokoje czynią to miejsce godne odwiedzenia również zimą. Restauracja mieszcząca się hotelu oferuje potrawy kuchni polskiej oraz międzynarodowej. Miłośnicy grillowania znajdą coś dla siebie – do dyspozycji gości znajduje się wydzielone miejsce na grilla. Szukający mocniejszych wrażeń również będą zadowoleni, gdyż w odległości zaledwie 50 metrów, znajduje się park linowy. Zaś spacer na rynek zajmie nam tylko ok. 20 minut.

Author: bagatela10.pl