Łyżwy na lodowisku hala targowa Kraków

Mekką sportów zimowych jest lodowisko hala targowa Kraków. Prawdopodobnie każdy o tym miejscu słyszał i przynajmniej raz w życiu odwiedził – sam lub w towarzystwie znajomych. Skąd taka popularność właśnie tego lodowiska?

Hokej na lodzie

Jedyna w Krakowie drużyna związana z hokejem na lodzie to Cracovia. Ich miejscem treningów oraz rozgrywania meczów ligi hokeja na lodzie jest właśnie lodowisko hala targowa Kraków. Młodsi i starsi kibice przybywają tutaj, by wesprzeć swoją drużynę głośnym dopingiem. Ceny biletów są umiarkowane, więc każda osoba może sobie pozwolić na udział w takim wydarzeniu sportowym. Warto wspomnieć, że jest to jedna z najlepszych drużyn hokeja na lodzie w Polsce, wielokrotnie zdobywająca tytuł mistrzowski. Od lat trenerem jest sympatyczny Czech Rudolf Rohaczek.

Wypad na łyżwy

W określonych godzinach lodowisko hala targowa Kraków jest dostępne dla każdego. Znajduje się tu także wypożyczalnia łyżew, więc jeśli ktoś nie ma własnego sprzętu, nie wie, czy w ogóle taki sport przypadnie mu do gustu, może spróbować swoich sił na wypożyczonym sprzęcie. Dla posiadaczy własnego sprzętu jest też w ofercie obiektu ostrzalnia łyżew. Sam obiekt znajduje się w bardzo dobrze skomunikowanym punkcie Krakowa, pomiędzy Rondem Grzegórzeckim, a Starowiślną, przejeżdża tędy sporo tramwajów i autobusów, więc dojazd z dowolnego punktu miasta nie stanowi problemu.
W związku z tym, że jest to obiekt o głównym przeznaczeniu sportowym, tzw. ślizgawki odbywają się zgodnie z ustalanym z wyprzedzeniem harmonogramem. Przed zaplanowaniem wyjścia na łyżwy, warto sprawdzić, czy danego dnia obiekt jest dostępny dla każdego i oczywiście w jakich godzinach.
Wymiary tafli lodu to 28x58m2, czyli naprawdę dużo. Z tego też prawdopodobnie wynika popularność tego miejsca, trudno znaleźć się w prawdziwym tłumie, każdy może jeździć wedle własnego uznania i trenować nowe umiejętności na lodzie. Kto wie gdzie i kiedy narodzi się kolejny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim bądź figurowym?

 

Author: bagatela10.pl