Czy piękni ludzie mają w życiu łatwiej?

Zwykło się mówić, że najważniejsze w życiu jest to, aby być dobrym człowiekiem, wtedy będziemy szczęśliwi, a nasze wewnętrzne piękno nam to wynagrodzi. Ale czy rzeczywiście to wystarczy? Czy nie jest tak, że to piękni fizycznie ludzie mają w życiu łatwiej?

 

Rzeczywiście, gdy pierwszy raz patrzymy na człowieka to rzuca nam się w oczy oczywiście jego wygląd zewnętrzny, jego charakter możemy poznać dopiero później, choć może być już za późno, jeśli skreślimy go przez brak urody. Badania dowodzą, że jesteśmy skłonni pomóc w pierwszej kolejności osobie, która jest według nas atrakcyjna fizycznie – wiąże się to prawdopodobnie z faktem, że na drodze ewolucji nasz popęd jest ukierunkowany w kierunku pięknych osób, które mają geny odpowiednie dla potencjalnego potomstwa i ułatwią mu przetrwanie w świecie. Oczywiście, wnętrze człowieka jest również niezwykle ważne, więc odrzucanie ludzi ze względu na wygląd jest niesprawiedliwe. Co nie zmienia faktu, że nasza natura przyciąga nas bardziej do osób pięknych co może być również zdradliwe, gdyż piękny wygląd nie oznacza, że wnętrze jest takie samo.

Zatem piękni ludzie mają w życiu łatwiej, jesteśmy im w stanie więcej wybaczyć i na więcej pozwolić, niż tym, których wygląd nie jest najmocniejszą stroną, ale mogą być równie wartymi zainteresowania osobami.

Author: bagatela10.pl