Delikatne ozdoby z papieru, a małe dzieci

Origami to stara chińska technika składania papieru. Tradycyjnie bez użycia kleju, czy innych akcesoriów, mających skleić papier, lecz dzisiaj przy niektórych projektach klej to podstawa. Obecnie origami to popularne hobby oraz pomysł na drobne upominki, czy piękne ozdoby. Sama sztuka składania papieru znacznie się też rozwinęła. Pojawiło się origami modułowe, którego efekty są zaskakujące, piękne i efektowne. Jest też wiele poradników jak zrobić ozdoby origami, więc dlaczego by nie skorzystać? A no tak. Dzieci mogą przypadkowo zniszczyć delikatne ozdoby origami. Chyba, że wykorzystamy parę trików.

Wbrew zasadom

Tradycyjna definicja origami mówi, że nie można używać kleju. Jednak przez fakt, że wszystko się zmienia, dzisiaj do niektórych projektów jest wręcz wymagany. Zwłaszcza przy origami modułowym. Użycie kleju w celu posklejania części bardziej wymagającej ozdoby. Możemy też nałożyć odrobinę kleju na moduły znajdujące się po brzegach. Dzięki temu cała konstrukcja zyska na trwałości i wiele wytrzyma, zanim się rozsypie.

Umieść je poza zasięgiem dziecka

Postawienie rzeczy delikatnych, łatwych do uszkodzenia to dość oczywista opcja. Nie umniejsza to jednak skuteczności tego sposobu. W końcu czego dziecko nie dosięgnie tego nie zepsuje. W dodatku umieszczenie ozdób wysoko je wyeksponuje. Przykładowo takie żurawie z papieru doczepione do karnisza lub wiosenne motyle przypięte do zasłon.

Umieść ozdoby w szkle

Może to brzmieć dziwnie, ale za pomocą ozdób origami możesz stworzyć mały świat w słoiku lub wazonie. Na przykład morski świat z rybkami origami przypiętymi żyłką do wieka zakręconego słoika. Albo piękne irysy z papieru w wazonie? Możesz też próbować zrobić inne ozdoby, takie jak żurawie z papieru w małych kloszach.

Umieść je na ścianach

Obrazy i zdjęcia w ramkach to świetna ozdoba wnętrza. Jest jednak coś co może być jeszcze piękniejszą ozdobą, na dodatek zrobioną własnoręcznie. Chodzi mianowicie o sznur z ozdób origami. Przykładowo motyle zwisające ze ściany lub sznury pięknych kwiatów wokół ramki ze zdjęciami. Czyż to nie wspaniały pomysł?

Author: bagatela10.pl