Bezpieczna jazda na rowerze

Rowerzyści, tak samo jak w ruchu drogowym są bardzo ważne w skutkach wypadku. Aby tego uniknąć najlepiej jest stosować się do przepisów obowiązujących na drodze, a także zachowywać zasadę ograniczonego zaufania. Bezpieczeństwo rowerzysty zależy od tego, czy potrafi on stosować się do zasad bezpiecznego przemieszczania się tym pojazdem po drodze.

Najważniejszą zasadą bezpiecznego przemieszczania się po drodze jest odpowiedni dobór sprzętu oraz pilnowanie jego stanu technicznego tak, aby nie był on zagrożeniem na drodze.

Rowerzysta powinien znać swoje miejsce na drodze. Najodpowiedniejszą drogą do przemieszczania się są drogi i ścieżki rowerowe. W przypadku ich braku, rowerzysta zobowiązany jest do korzystania z jezdni razem z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętać musi on o tym, iż na drodze jego miejscem jest zazwyczaj prawy pas i jego krawędź. Najważniejszą zasadą, ale także najbardziej ogólną, jest zapoznanie się z Kodeksem ruchu drogowego i sumienne stosowanie się do niego.

Aby czuć się na drodze jeszcze pewnie i bardziej bezpiecznie, warto zainwestować w różnego typu ochraniacze, w tym kaski na głowę.

Author: bagatela10.pl