By wybrać rudość

Nie każdy kolor włosów będzie pasował do każdego typu urody. Różnimy się kolorem karnacji, oprawą oczu, wrażliwością skóry – to wszystko powinnyśmy brać pod uwagę, jeśli decydujemy się na koloryzację włosów.

Rude włosy dla kogo

Rudość – to niewątpliwie fascynujący, przyciągający uwagę kolor. Jest on symbolem siły, zadziornego charakteru, odwagi. Wiele kobiet decyduje się na taki wybór, chcąc zmienić coś w swoim życiu tak – by inni to zauważyli, nie przeszli obojętnie a one same poczuły się pewne siebie i silne.
Jest to więc na pewno kolor dla kobiet zdeterminowanych, dążących do wyznaczonych celów, chcących się wyróżniać.
Ponadto przy dokonywaniu wyboru – należy spojrzeć na to pod względem estetyki. Mianowicie – czy nasza uroda nie będzie „przeszkadzać”. Na szczęście zazwyczaj do każdej karnacji można dobrać odpowiedni odcień, ponieważ marki kosmetycznej posiadają w swych ofertach obecnie bogatą gamę kolorystyczną, wymyślając i modyfikując coraz to nowe odcienie.
Komu najbardziej pasują rude włosy?
Najkorzystniej z tym kolorem będą wyglądały osoby o jasnej, mlecznej karnacji. Rudy wygładza rysy twarzy, choć jest bardzo wyrazistą barwą, jednocześnie – niestety – podkreśla wszelkie zaczerwienienia i niedoskonałości, co warto mieć również na uwadze. Do jasnej cery będą najbardziej pasować następujące odcienie rudości: truskawkowe, miedziane, wpadające w blond.
Tak jak zostało wyżej powiedziane – ciemniejsza cera nie dyskwalifikuje. Kobiety posiadające śniadą cerę powinny po prostu wybierać nieco ciemniejsze odcienie. Efekt będzie wtedy bardziej naturalny. Poleca się: kasztan, mahoń, czerwienie. Czerwień będzie także dobrym wyborem dla posiadaczek cery oliwkowej.
Kolor karnacji jest kluczowym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę. Jednak istotne są też inne kwestie, prócz kolorytu cery, np. jak już wcześniej wspominałam – jej kondycja, skłonność do występowania niedoskonałości. Jeśli masz skórę o równomiernym kolorycie, gładką – nie masz się nad czym zastanawiać, jeśli jednak jest odwrotnie – eksperci radzą się zastanowić.
Ważna jest także oprawa oczu. Rudości najlepiej komponują się z niebieską i zieloną tęczówką.

 

Author: bagatela10.pl