Za co właściwie płacimy, czyli ile kosztuje możliwość noszenia kolczyków?

Wiele osób, które decydują się na przekłucie uszu sobie lub swoim pociechom, nie wie ile taka usługa może kosztować. Ile i za co tak naprawdę płacą. W związku z tym mogą bardzo dużo przepłacić w niektórych salonach. Ile kosztuje przekłucie uszu? Od czego zależy cena tego zabiegu? I za co płacimy?

Koszt

Cena przekłucia uszu waha się zależnie od tego gdzie to robimy i jaką metodą. Oczywistym jest, że więcej zapłacimy u renomowanej kosmetyczki lub w salonie piercingu niż w sytuacji, gdy ktoś zrobi nam to w domu po znajomości. Jednak wybór salonu jest mimo wszystko lepszym wyborem.
Tam zrobi nam to profesjonalista, w odpowiednich warunkach, zdezynfekowanym sprzętem. Ograniczy to ryzyko późniejszych powikłań i długiego gojenia.
Po drugie na koszt wpływa metoda. Tańsza jest metoda pistoletu – od 30 do 70 złotych. Jest jednak zawiązana z większym bólem i długim gojeniem. Metoda wykorzystująca igłę jest droższa – około 100 złotych za zabieg. Jednak jest mniej bolesna i rana szybciej się wygaja.

Od czego zależy cena?

Po pierwsze od miejsca, w którym przebijamy uszy. U znajomego możemy zapłacić mniej ale żałować, przez późniejsze powikłania. W salonie zapłacimy więcej, ale za profesjonalizm i czyste narzędzia.
Cena też zależy od miejsca w sensie duże, a małe miasto. Zwykle bywa tak, że w większych miastach ceny są nieco większe, ale to nie jest reguła. Najlepiej porównać lokale w okolicy pod względem cenowym i opinii jakie wystawiają im klienci.

Co składa się na cenę zabiegu?

Dość dużo czynników. Po pierwsze narzędzia, czyli igły albo pistolet. Ten drugi jest tańszy, przez wzgląd na możliwość wielokrotnego użytku. Igły trzeba zaś kupować cały czas, bo są jednorazowego użytku.
Po drugie – środek do dezynfekcji. Zanim nakłujemy ucho, musimy je zdezynfekować, tak samo sprzęt, nasze dłonie i rękawiczki, w których wykonujemy zabieg.
Po trzecie – kolczyk ze stali chirurgicznej, zwany leczniczym. Jest on specjalnie zdezynfekowany, dzięki czemu rana w uchu nie będzie ropieć, tylko ładnie się zagoi.
I po czwarte – pensja dla wykonującego zabieg.

Author: bagatela10.pl