Foropter
Aktualnie posiadane są zwykle dwa rodzaje, jest to Foropter automatyczny jak i manualny. Badanie wykonuje się osobno dla obojga oczu, natomiast na koniec trzeba doprecyzować badanie obuocznie. Dzięki tej na pierwszy rzut oka maszynie możemy dobrać korekcję dla krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Można też wykonać testy oraz korekcję w problemach i zaburzeniach widzenia obuocznego. Więc nie taki diabeł straszny jak go malują.
Lampa szczelinowa
Ten przyrząd składa się z silnego światła połączonego z mikroskopem rogówkowym, pozwala na badanie przedniego odcinka oka, spojówek, tęczówki oraz rogówki. Samo badanie może być mało przyjemne ze względu na uderzające światło prosto w Nasze oko. Lecz coś kosztem czegoś, dzięki temu urządzeniu jest możliwość zbadania takich chorób jak zaćma czy zapalenie spojówek.
Oprawki szkieł próbnych
Czyli tak zwane ” większe i cięższe okulary ” Dzięki Nim można rozpoznać jaką wadę posiadamy, czy Jesteśmy dalekowidzami czy jednak krótkowidzami oraz sam dobór szkieł jest pomocny w późniejszym zamawianiu okularów. Badanie nie jest bolesne i chociaż sam ciężar możemy odczuwać na nosie to nic innego Nam się nie przydarzy.
Tonometr
Zwykle występuje w postaci bezkontaktowej, więc jakoś go nie poczujemy, a Jego zadaniem jest zbadanie ciśnienia wewnątrz gałkowego.
Synoptofor
Jest podstawowym elementem w leczeniu ortoptycznym i nie służy tylko i wyłącznie do diagnostyki, ale również pomaga zwalczyć zeza. Badanie może pomóc Nam także uwzględnić takie szczegóły jak sam kąt zeza co może bardzo pomóc w dalszych krokach leczenia
Tablica okulistyczna
Sama tablica okulistyczna to niby nic takiego, ale to właśnie ona współgra z Oprawkami szkieł próbnych. Ogólnie mamy dwa osobne rodzaje tablic, a są nimi cyfrowe gdzie po całości widnieją tylko i wyłącznie cyfry jak i literowane gdzie zasada jest identyczna jak do cyferek. To właśnie dzięki Nim okulista jest w stanie sprawdzić Naszą wadę jak i uwzględnić dobór specjalnych szkieł dla Nas.
Najnowsze komentarze