Najciekawsze miasta Malezji.

W Azji Południowo-Wschodiej na Półwyspie Malajskim leży Malezja. Jest ona azjatyckim państwem, które obejmuje część kontynentalną oraz północną część wyspy Borneo. Posiada ponad 150 miast, o to pierwsza trójka najbardziej popularnych miast tego regionu:

Malakka

To stary port malezyjski oraz miasto, które w całości wpisane zostało na listę UNESCO. W starej części miasta dominują budynki w kolorze czerwonym, po między którymi znajdują się liczne wielobarwne świątynie różnych wyznań. Miasto przecina Melaka River, która jest bardzo dobrze zagospodarowana po obydwu stronach i stanowi miejsce do spacerów wzdłuż rzeki. Spacerując można podziwiać w wielu miejscach tradycyjne murale, którymi są ozdobione kolorowe kolonialne budynki. Miasto można oglądać także pływając po rzece na jednym z wycieczkowych promów. Trasa ta jest szczególnie piękna nocą, kiedy światła miasta odbijają się na tafli wody.
Niemałą atrakcją dla turystów są nietypowe riksze rowerowe. Ich właściciele ozdabiają je kolorowymi postaciami z bajek, ponad to z zamontowanego w pojeździe głośnika wydobywają się głośne dźwięki malajskiej muzyki a nocą pojazd jest oświetlony łańcuchami kolorowych lampek. Przejażdżka po mieście taką dyskoteką na kółkach to ciekawa przygoda.

Kuala Lumpur

To stolica Malezji, miasto liczące ok.7 milionów mieszkańców. Wielobarwna mieszanka kultur i stylów czyni je jednym z najchętniej odwiedzanych miast świata. Największą atrakcją i jednoczesnym symbolem miasta są bez wątpienia bliźniacze wieże Petronas Towers mierzące niemal 452 m wysokości. Pod wieżami jest zwykle tłok ponieważ wszyscy chcą sobie zrobić zdjęcie na tle tej charakterystycznej budowli. W mieście znajduje się Bird Park czyli największa na świecie ptaszarnia ptaków wolno latających, która jest zdecydowanie najlepszą atrakcją dla małych dzieci. Obowiązkowym punktem programu turystycznego są także targi nocne, które na stałe wpisały się w obraz miasta np. nocny market Pasar Malam.

Kota Kinabalu

Położone na północnym wybrzeżu Wyspy Borneo. Północ Borneo to jedyne miejsce w którym można spotkać Nosacze Sundajskie nazywane przez mieszkańców brzydkimi holendrami.
W mieście można podziwiać jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w całej Malezji- Masjid Bandaraya Kota Kinabalu.

 

Author: bagatela10.pl