Sekrety pielęgnacji cery tłustej

Cera tłusta jest bardzo trudnym typem cery, z jakim można się spotkać. Trudność ta oczywiście dotyczy pielęgnacji, która może wydawać się utrudniona właśnie ze względu na ten typ cery. Cera tłusta ma tendencję do przetłuszczania się, tak jak sama jej nazwa wskazuje, ale również często może występować w przypadku tej cery trądzik czy różnego rodzaju stany zapalne. Większość kosmetyków, które są z przeznaczeniem dla cery tłustej, mogą ją wysuszać ze względu na swoje bardzo mocne działanie przeciwtrądzikowe. Jak więc zachować idealny balans i okiełznać cerę tłustą jednocześnie jej nie przesuszając?

Jak dbać o cerę tłustą?

Cera tłusta, tak jak już wcześniej wspomniano, jest cerą dość, a nawet bardzo wymagająca. Jak każda cera wymaga oczywiście pielęgnacji, która powinna być dostosowana idealnie do potrzeb skóry. W tym przypadku pielęgnacja powinna skupić się na okiełznaniu nadmiaru sebum, które wydziela nasza skóra twarzy, ale także wbrew pozorom, należy tłustą cerę dość mocno nawilżać, gdyż kosmetyki, które są przeznaczone do cery tłustej, zazwyczaj mają bardzo mocne działanie wysuszające, dlatego też należy uzyskać balans i nie przesadzić z niektórymi kosmetykami.

Jakich kosmetyków używać do tłustej cery?

W przypadku cery tłustej bardzo ważny jest regularny peeling twarzy, a więc zabieg polegający na ścieraniu z twarzy martwego naskórka i zanieczyszczeń, zalegających w porach skóry. Taki peeling można wykonywać za pomocą bardzo szeroko dostępnych produktów peelingujących, ale również taki produkt można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy na przykład zmielić ziarna kawy i dodać je do ulubionego kremu, a taką mieszankę wsmarować oczywiście w twarz, po czym zmyć delikatnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku cery tłustej są także toniki. Są to kosmetyki w pełni płynne, które nakłada się na twarz za pomocą rąk lub wacików, albo też spryskuje się nimi twarz, w zależności od wygody i od tego, w jakim są one opakowaniu. W sklepach można spotkać bardzo wiele takich produktów, na przykład ziołowy tonik do cery tłustej, który będzie dodatkowo, poza nawilżeniem oczywiście, wspierał problemy naszej skóry.

Author: bagatela10.pl