Jak radzić sobie z bólem gardła naturalnymi sposobami

Domowe sposoby na ból gardła, są znane od wielu wielu lat, nie trzeba nikomu ich przedstawiać, za to mam nadzieję że uda mi się przekonać Cie, że kiedy zaczyna boleć Cię gardło nie musisz od razu biec do apteki, zamiast tego możesz sobie poradzić domowymi sposobami jak to osiągnąć, wyjaśnię Ci poniżej. Znacznie lepiej jest stosować naturalnie występujące składniki, i nie narażać organizmu na niepotrzebną dawkę chemii, szczególnie w czasie pandemii kiedy to na zdrowiu i odporności zależy nam najbardziej.

1. Woda z solą. Płukanie gardła przegotowaną solą jest metodą równie starą, co skuteczną, wystarczy niewielką ilość soli kuchennej rozpuścić w letniej przegotowanej wodzie i wypłukać nią gardło.
2. Szałwia i rumianek. Są powszechnie dostępne, a także Bardzo tanie co sprawia że każdy z nas może w każdym momencie zaopatrzyć się w te dwie perełki. Wystarczy wrzucić saszetkę szałwi oraz rumianku, zalać wrzątkiem przykryć talerzykiem, odstawić do wystygnięcia (aż napar będzie letni) a następnie wypłukać nim gardło.
3. Herbata z miodem i cytryną. Nie tylko doskonale smakuje, szczególnie kiedy pogoda bywa kapryśna, ale także doskonale kuruje zmęczone przesuszone gardło.
Jeśli Ciebie męczy ból gardła spróbuj powyższych metod, na pewno się nie zawiedziesz, możesz tylko oszczędzić zdrowie i pieniądze!

Author: bagatela10.pl