Jak pozbyć się najczęstszych wymówek zniechęcających do odchudzania.

Każdy kto chociaż raz w życiu próbował schudnąć wie, że odchudzanie nie jest takie proste jak piszą w gazetach. Wymaga dużo zaangażowania, samodyscypliny i motywacji. Potrzebna jest także przemyślana i dobrze zaplanowana strategia, która pozwoli wytrwać do końca zamierzonego celu. Jeszcze przed rozpoczęciem diety dobrze jest przygotować się do niej oraz zadbać o odpowiednie wsparcie w postaci dietetyka i bliskich osób. Ważne jest także odpowiednie dopasowanie terminu rozpoczęcia i zakończenia kuracji, aby nie okazało się, że pokryje się on z wyjazdem wakacyjnym lub ważną uroczystością rodzinna.

Najczęstsze wymówki podczas odchudzania:

  1. Brak czasu. To przypadłość naszej epoki a okazuje się, że także najczęstszy powód nadwagi i otyłości. Przygotowywanie posiłków bywa czasochłonne, jeżeli cierpisz na brak czasu być może catering dietetyczny lub dieta pudełkowa okaże się wyjściem z tej sytuacji.
  2. Zmęczenie. Nadmiar obowiązków każdego dnia potrafi przytłoczyć nawet najsilniejszych. Jeżeli są chwilowe to nic strasznego się nie dzieje. Każdy ma grosze dni i obawy, że nie da rady, dobrze wtedy zwolnić tępo i nie przeciążać się dodatkowo. Można wybrać spokojniejszą aktywność np. jogę
  3. Brak wiary w siebie. Brak motywacji już na starcie lub spadek w trakcie odchudzania to problem, z którym możesz udać się do dietetyka lub trenera personalnego. Ktoś z boku z doświadczeniem potrafi czasem pomóc spojrzeć z innej perspektywy i dodać wsparcia, zainspirować świeżym spojrzeniem i pomysłami.

Niezależnie od tego ile masz kilogramów nadwagi lub ile chciałbyś schudnąć, twoje efekty zależeć będą od twojej pracy. Aby utrzymać osiągnięty cel i nie dopuścić do powstania efektu jo-jo konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowcy. Nie zrażaj się tym jednak, ponieważ zmiana złych nawyków zaprocentuje w przyszłości na twoją korzyść. Twoje ciało przyzwyczai się i utrzymanie prawidłowej wagi przestanie być wyzwaniem a stanie się czymś naturalnym. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, która jest niezbędny dla zachowania zdrowia.

 

Author: bagatela10.pl