O czym pisać, kiedy akurat się nie podróżuje?

Prowadzenie bloga podróżniczego to duże wyzwanie dla blogera i jego portfela. W końcu, żeby móc o czymś pisać trzeba jeździć, zwiedzać, podróżować – ogólnie być w trasie. Jednak nie każdy tyle zarabia, by cały czas gdzieś być, a posty na takim blogu muszą wpływać choć trochę regularnie i w odstępach mniej więcej dwa tygodnie. Trzeba przecież utrzymać grono czytelników przy sobie, a także je powiększać. O czym więc pisać, kiedy się nie podróżuje?

Blog podróżniczy bez podróży? Ale jak to?

Oczywiście, jeśli chcemy prowadzić blog podróżniczy musimy choć kilka razy w roku udać się w jakąś podróż, by przedstawić naszym czytelnikom nowe, piękne miejsca. Jednak co robić między tymi podróżami? Na to pytanie właśnie odpowiadamy.

Opisuj przygotowania do podróży

Wielu czytelników, mimo że mogą śledzić blogi o tej tematyce długi czas nie wie jak wyglądają i ile kosztują takie przygotowania do dużych podróży. Nie wie, bo mało kto o tym pisze. Dlatego to Ty możesz opisać sprawy takie jak:
– ile bagażu można wziąć do samolotu,
– ile waży bagaż podręczny,
– do jakich krajów potrzebne są szczepienia i kiedy należy je zrobić,
– do jakich krajów potrzebne nam są dodatkowe dokumenty i jak je wyrobić.
Ty pewnie to wiesz i jest to dla ciebie normalna sprawa. Jednak wiele osób tego nie wie, a chętnie o tym przeczyta, aby się dowiedzieć. W ten sposób ty będziesz mieć temat na posta, a ktoś dowie się wielu przydatnych rzeczy.

Rozciągnij opowiadanie o podróży

Może wydawać Ci się to głupie i robione na siłę, ale pomyśl. Większość nie lubi czytać długich tekstów. Woli krótkie teksty do poczytania, gdy akurat ma czas. Dlaczego by więc nie podzielić naszej opowieści na trzy krótsze teksty około 300 słów, okraszone kilkoma zdjęciami i może filmikiem? Zrobienie tego tematycznie na przykład : Chiny przygotowania, Chiny najpopularniejsze miejsca do zwiedzania, Chińskie jedzenie, Chińskie wierzenia, legendy i kultura – dodatkowo ułatwi poruszanie się po twoim blogu czytelnikom, którzy szukają konkretnych informacji.

Więcej na Coffee Travel

Author: bagatela10.pl